شیر  – دوشیدن انقراض محققان مطالعه شیمیایی

شیر  – دوشیدن: انقراض محققان مطالعه شیمیایی قورباغه اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی انتقاد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد با وجود آن که لایحه کم کردن مالیاتی اثر مثبتی بر رشد اقتصادی امسال و سال آینده اقتصاد آمریکا خواهد داشت ولی بعد از آن، این رشد می

انتقاد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ

انتقاد صندوق بین المللی پول از سیاست های اقتصادی دولت ترامپ

عبارات مهم : سیاست

صندوق بین المللی پول هشدار داد با وجود آن که لایحه کم کردن مالیاتی اثر مثبتی بر رشد اقتصادی امسال و سال آینده اقتصاد آمریکا خواهد داشت ولی بعد از آن، این رشد می تواند به نصف قیمت رشد مورد انتظار مقامات آمریکایی برسد.

به گزارش ایسنا به نقل از شیکاگو سان تایمز، صندوق بین المللی پول منشتر شدن گزارشی نسبت به نتیجه های معکوس بعضی از سیاست های دولت ترامپ هشدار داده است که از جمله آن ها، لایحه کم کردن مالیاتی و اعمال تعرفه بر واردات کالا از چین و اروپا به منظور پر کردن شکاف تجاری این کشور است.

کریستین لاگارد- مدیر صندوق بین المللی پول- به سیاست گذاران آمریکایی هشدار داده است که جنگ تجاری هیچ برنده ای نخواهد داشت و در نهایت همه بازنده خواهند بود. وی آمریکایی ها را ترغیب کرده است که با همکاری سازنده با شرکای تجاری خود راهکاری جهت حل اختلافات و پرهیز از وقوع جنگ تجاری بیایند. لاگارد در همین رابطه به خبرنگاران گفت: تبعات منفی جنگ تجاری بر اقتصاد جهانی بسیار جدی خواهند بود.

انتقاد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ

لاگارد اعلام کرد اعتقاد است سیاست های اقتصادی دولت ترامپ منجر به زیاد کردن کسری تجاری این کشور خواهد شد. او هم چنین افزود لایحه کم کردن مالیاتی نیز کسری بودجه را تعمیق خواهد کرد که به نوبه خود تورم سریع تر را در پی خواهد داشت و بانک مرکزی آمریکا را مجبور به زیاد کردن در قیمت بهره خواهد کرد.

گزارش صندوق بین المللی پول تصویر العمل سریع دولت ترامپ را در پی داشت. وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: وزارت خزانه داری قویا به سیاست های دولت نظیر تقویت بهره وری و اصلاح مالیاتی اعتقاد است و این کارها منجر به رشد پایدار اقتصادی در بلندمدت خواهد شد.

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد با وجود آن که لایحه کم کردن مالیاتی اثر مثبتی بر رشد اقتصادی امسال و سال آینده اقتصاد آمریکا خواهد داشت ولی بعد از آن، این رشد می

صندوق بین المللی پول آینده نگری کرده است رشد اقتصادی آمریکا جهت سال کنونی ۲.۹ درصد و جهت سال آینده ۲.۷ درصد باشد. رشدی که هر چند بالاتر از رشد ۲.۳ درصدی سال ۲۰۱۷ آمریکا است ولی به گفته صندوق با کم کردن آثار لایحه کم کردن مالیاتی، قیمت رشد آمریکا تا سال ۲۰۲۳ به ۱.۴ درصد کم کردن خواهد یافت. رشدی که کمتر از نصف سطح ۳ درصدی هدفگذاری شده است میان مدت آمریکا به وسیله مقامات دولت این کشور خواهد بود.

در دوران کارزار انتخاباتی، ترامپ وعده داده بود رشد اقتصادی آمریکا را به ۳ درصد برساند و این در حالی است که کسری بودجه آمریکا تا سال آینده از ۴.۵ درصد تولید ناخالص داخلی هم خواهد گذشت که نسبت به قبل از روی کار آمدن ترامپ تقریبا ۲ برابر شده است هست.

انتقاد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ

واژه های کلیدی: سیاست | صندوق | آمریکا | اقتصادی | آمریکایی | دولت ترامپ | مقامات آمریکا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz